Lummis tvrdí, že Federálny rezervný systém porušuje zákon

Lummis tvrdí, že Federálny rezervný systém porušuje zákon

December 8, 2021 0 By admin

Podľa senátorky za štát Wyoming Cynthie Lummisovej republikáni tvrdia, že Fed “porušuje zákon” tým, že odďaľuje spracovanie žiadostí krypto-národných bánk o získanie bankových účtov od centrálnej banky.

Podľa článku, ktorý Lummisová uverejnila 30. novembra v denníku Wall Street Journal, tvrdí, že Federálny rezervný systém nespravodlivo trestá “blockchainové banky” v jej domovskom štáte Wyoming. Svojich republikánskych kolegov vyzvala, aby sa 23. novembra postavili proti opätovnému vymenovaniu predsedu Federálneho rezervného systému Jaya Powella prezidentom Bidenom.

Impressive Area Hodnotenie – Hlavné dôvody, prečo si vybrať túto obchodnú platformu

Pre firmy, ktoré nemôžu získať poistenie FDIC kvôli svojim kryptooperáciám, uzákonil zákonodarný zbor Wyomingu vo februári tohto roku SPDI.

Spoločnosti Kraken a Avanti budú môcť po prvýkrát pôsobiť ako plnohodnotné banky v roku 2020. Federálna rezervná banka v Kansas City im čoskoro schválila hlavné účty. Doteraz ich žiadosti neboli akceptované.

Federálna vláda a štát diskutovali o tom, či by SPDI mali byť na účely štátneho práva klasifikované ako banky. “Wyoming zaškrtol všetky políčka,” napísal Lummis v dokumente a tvrdil, že SPDI by mali byť uznané ako banky podľa federálneho práva. Okrem toho uviedla, že SPDI zodpovedajú definícii banky stanovenej Kongresom v zákone o federálnych rezervách.

Impressive Area Hodnotenie – Je to legitímne platforma?

Jej argument sa opieral o rozhodnutia federálneho súdu, podľa ktorých je Fed “povinný ponúknuť prístup do platobného systému všetkým bankám a úverovým družstvám vykonávajúcim povolenú činnosť”, podľa ktorých Fed v skutočnosti “porušuje zákon tým, že odďaľuje” schválenie SPDI.

Podľa záznamov predložených 7. októbra získal Lummis 16. augusta nezverejnené množstvo Bitcoinov (BTC) v hodnote od 50 000 do 100 000 USD.

Pred dvoma týždňami sa Lummis a ďalší senátori snažili dostať prokrypto pozmeňujúci návrh do plánu prezidenta Joea Bidena pre infraštruktúru.